FIGHT CALENDAR for April 2011

Erik Morales vs. Marcos Maidana
April 9 / MGM Grand, Las Vegas, NV
photo courtesy Ray Luna

Friday, April 1, 2011 (ESPN2)
location: Mashantucket, Connecticut
Henry Lundy vs 다운로드. Patrick Lopez (Lightweights)
Viadine Biosse vs. Yasin Rashid (Junior Middleweights)

Friday, April 1, 2011 (Telefutura)
location: Indio, California
Eric Morel vs. Martin Castillo (Bantamweights)

Friday, April 1, 2011
location: Berlin, Germany
Bejamin Simon vs. Sam Soliman (Middleweights)
Alexander Petkovic vs adobe 소프트웨어 및 기타. Raymond Ochieng (Heavyweights)
Dzmitry Lubachkin vs. Selcuk Aydin (Welterweights)
Ondrej Pala vs. Oleksyi Mazikin (Heavyweights)
Yakup Saglam vs. Michael Wallisch (Heavyweights)

Saturday, April 2, 2011 (Integrated Sports PPV)
location: Mexicali, Mexico
Giovani Segura vs 다운로드. Ivan Calderon ( WBA / WBO Junior Flyweight Championship)

Saturday, April 2, 2011
location: Panama City, Panama
Luis Concepcion vs. Herman Marquez (WBA Flyweight Championship)

Saturday, April 2, 2011
location: Bydgoszcz, Poland
Krzysztof  Wlodarczyk vs 천번을 불러도 mr 다운로드. Francisco Palacios (WBC Cruiserweight Championship)

Saturday, April 2, 2011
location: Halle, Germany
Marco Huck vs. Giacobbe Fragomeni (WBO Cruiserweight Championship)
Robert Helenius vs. Samuel Peter (Heavyweights)

Saturday, April 2, 2011
location: Le Cannet, France
Hassam N’Dam vs 다운로드. Giovanni Lorenzo (WBA interim Middleweight Championship)

Saturday, April 2, 2011
location: London, England
Jurgen Brahmer vs. Nathan Cleverly (WBO Light Heavyweight Championship)

Friday, April 8, 2011 (ESPN2)
location: Montreal, Canada
David Lemieux vs zebra designer pro 2. Marco Antonio Rubio (Middleweights)
Adonis Stevenson vs. Derek Edwards (Super Middleweights)

Friday, April 8, 2011 (Showtime)
location: Laredo, Texas
Marcus Johnson vs. Dyah Ali Davis (Super Middleweights)
Danny O’Connor vs. Gabriel Bracero (Junior Welterweights)
Willie Nelson vs 향유기 다운로드. Vincent Arroyo (Welterweights)

Friday, April 8, 2011
location: Kobe, Japan
Hozumi Hasegawa vs. Johnny Gonzalez (WBC Featherweight Championship)
Toshiaki Nishioka vs. Mauricio Munoz (WBC Junior Featherweight Championship)
Takahiro Ao vs. Humberto Gutierrez (WBC Junior Lightweight Championship)

Saturday, April 9, 2011 (HBO / PPV)
location: Las Vegas, Nevada
Erik Morales vs 아프리카 다시 보기 다운로드. Marcos Maidana (Junior Welterweights)
Robert Guerrero vs. Michael Katsidis (Lightweights)
James Kirkland vs. Nobuhiro Ishida (Middleweights)
Paulie Malignaggi vs. Jose Cotto (Welterweights)
Winky Wright vs. Matthew Macklin (Middleweights)

Saturday, April 9, 2011 (Integrated Sports PPV)
location: Newark, New Jersey
Tomasz Adamek vs 유니파잉 소프트웨어 다운로드. Kevin McBride (Heavyweights)
Siarhei Liakhovich vs. TBA (Heavyweights)

Saturday, April 9, 2011
location: Magdeburg, Germany
Robert Stieglitz vs. Dimitri Sartison (WBO / WBA Super Middleweight Championship)

Friday, April 15, 2011 (ESPN2)
location: Temecula, California
Ivan Popoca vs. Rusian Provodnikov (Junior Welterweights)
Ji-Hoon Kim vs. Marvin Quintero (Lightweights)

Friday, April 15, 2011
location: Buenos Aires, Argentina
Omar Narvaez vs. Cesar Seda (WBO Junior Bantamweight Championship)

Saturday, April 16, 2011 (HBO)
location: Manchester, England
Amir Khan vs. Paul McCloskey (WBA Junior Welterweight Championship)

Saturday, April 16, 2011 (HBO
location: Mashantucket, Connecticut
Andre Berto vs. Victor Ortiz (WBC Welterweight Championship)

Saturday, April 16, 2011 (Showtime)
location: Bayamon, Puerto Rico
Juan Manuel Lopez vs. Orlando Salido (WBO Featherweight Championship)
Mike Alvarado vs. Vernon Paris (Junior Welterweights)

Sunday, April 17, 2011
location: Jakarta, Indonesia
Chris John vs. Daud Yordan (WBA Featherweight Championship)

Friday, April 22, 2011 (ESPN2)
location: Uncasville, Connecticut
Delvin Rodriguez vs. Michael Medina (Junior Middleweights)
Demetrius Andrade vs. Omar Bell (Junior Middleweights)

Saturday, April 23, 2011 (Showtime)
location: Los Angeles, California
Joseph Agbeko vs. Abner Mares (IBF Bantamweight Championship)
Yonnhy Perez vs. Vic Darchinyan (Bantamweights)

Friday, April 29, 2011 (ESPN2)
location: Las Vegas, Nevada
Victor Cayo vs. Tim Coleman (Junior Welterweights)

Friday, April 29, 2011 (Telefutura)
location: Reno, Nevada
Peter Quillin vs. Jesse Brinkley (Super Middleweights)

Saturday, April 30, 2011 (Fox Deportes)
location: Mexico, City, Mexico
Raul Garcia vs. Rommel Asenjo (WBO Strawweight Championship)
Jesus Geles vs. Ramon Garcia Hirales (WBO interim Junior Flyweight Championship)

be sure to stay posted every month to  dmboxing.com for your complete boxing schedule

Leave a Reply

Your email address will not be published.