FIGHT CALENDAR for July 2010

be sure to stay posted to dmboxing.com every month for your complete boxing schedule

FRIDAY – July 2, 2010 (ESPN2)
from: Ontario, CA
Demetrius Hopkins vs. Mike Arnaoutis (Welterweights)
Francisco Contreras vs. Noe Bolanos (Junior Welterweights)

SATURDAY – July 3, 2010 (Fox Sports Net)
from: Reno, NV
Uilses Solius vs 다운로드. Eric Ortiz (Junior Flyweights)
Mark Melligan vs. Angges Adjaho (Welterweights)

SATURDAY – July 3, 2010
from: Stuttgart, Germany
Firat Arsian vs. Steve Herelius (WBA interim Cruiserweight Championship)

FRIDAY – July 9, 2010 (ESPN2)
from: Lincoln, Rhode Island
Hank Lundy vs 다운로드. John John Molina (Lightweights)
Joe McCreedy vs. Vladine Biosse (Middleweights)

FRIDAY – July 9, 2010 (SHOWTIME)
from: Atlantic City, NJ
Mike Jones vs. Irving Garcia (Welterweights)
Antwone Smith vs. Lanardo Tyner (Welterweights)


SATURDAY – July 10, 2010 (SHOWTIME)
from: Hato Rey, Puerto Rico
Juan Manuel Lopez vs 다운로드. Bernabe Concepcion (WBO Featherweight Championship)
Nonito Donaire vs. Hernan Marquez (WBA interim Super Flyweight Championship)

SATURDAY – July 10, 2010
from: Jalisco, Mexico
Saul Alvarez vs. Luis Cuello (Welterweights)

FRIDAY – July 16, 2010 (ESPN2)
from: Newark, NJ
Zab Judah vs. Jose Armando Santa Cruz (Welterweights)
Alex Perez vs 버팔로. Vincent Arroyo (Welterweights)

FRIDAY – July 16, 2010 (SHOWTIME)
from: Memphis, TN
Fernando Guerrero vs. Ishe Smith (Middleweights)
Lanard Lane vs. Mike Dallas, Jr (Welterweights)

SATURDAY – July 17, 2010 (HBO)
from: Rancho Mirage, CA
Timothy Bradley vs Web drm download. Luis Carlos Abregu (WBO Junior Welterweight Championship)
Alfredo Angulo vs. Joachim Alcine (Junior Middleweights)

SATURDAY – July 17, 2010 (Fox Sports Net)
from: Chiapas, Mexico
Fernando Montiel vs. TBA (WBO / WBC Bantamweight Championship)

SATURDAY – July 17, 2010
from: Tijuana, Mexico
Roman Gonzalez vs. Jesus Silvestre (WBA Minimumweight Championship)

SATURDAY – July 17, 2010
from: Atlantic City, NJ
David Tua vs. Monte Barrett (Heavyweights)

SATURDAY – July 17, 2010
from: Schwerin, Germany
Jurgen Brahmer vs. Alejandro Lakatos (WBO Light Heavyweight Championship)
Alexander Alekseev vs. Denis Lebedev (Cruiserweights)

WEDNESDAY – July 21, 2010
from: Sydney, Australia
Danny Green vs. Paul Briggs (Cruiserweights)

FRIDAY – July 23, 2010
from: United Kingdom
Jason Booth vs. Steve Molitor (IBF Super Bantamnweight Championship)

FRIDAY – July 23, 2010 (ESPN2)
from: Lemoore, CA
Beibut Shumenov vs. Vyacheslav Uzelkov (WBA Light Heavyweight Championship)
Rico Ramos vs. Cuauhtemoc Vargas (Junior Featherweights)
Gayrat Ahemedov vs. TBA (Light Heavyweights)

SATURDAY – July 24, 2010
from: Las Vegas, NV
Brandon Rios vs. Anthony Peterson (Lightweights)

SUNDAY – July 25, 2010
from: Osaka, Japan
Daiki Kameda vs. Rosendo Vega (Junior Bantamweights)
Koki Kameda vs. Cecilio Santos (Flyweights)

MONDAY – July 26, 2010
from: Jakarta, Indonesia
Chris John vs. Fernando Saucedo (WBA Featherweight Championship)

MONDAY – July 26, 2010
from: Odessa, Ukraine
Alexander Ustinov vs. Paolo Vidoz (Heavyweights)

SATURDAY, July 31, 2010 (HBO / PPV)
from: Las Vegas, NV
Juan Manuel Marquez vs. Juan Diaz (WBO / WBA Lightweightweight Championship)
Daniel Jacobs vs. Dmitry Pirog (WBO Middleweight Championship)
Jorge Linares vs. Rocky Juarez (Lightweights)

SATURDAY – July 31, 2010 (Fox Sports Net)
from: Culican, Mexico
Giovani Segura vs. TBA (WBA Junior Flyweight Championship)
Gennady Golovkin vs. Milton Nunez (vacant WBA Middleweight Championship)

Leave a Reply

Your email address will not be published.