FIGHT CALENDAR for November 2010

Be sure to stay posted to www.dmboxing.com every month for your complete boxing schedule…
< FRIDAY > November 5, 2010 (Showtime)
from: Fargo, North Dakota
Edwin Rodriguez vs. James McGirt, Jr (Super Middleweights)
Marcus Johnson vs. Kevin Engel (Super Middleweights)

< FRIDAY > November 5, 2010
from: Manila, Philippines
Brian Viloria vs 다운로드. Liempetch Sor Veerapol (Flyweights)

< SATURDAY > November 6, 2010 (HBO)
from: Newark, New Jersey
Zab Judah vs. Lucas Matthysse (IBF Junior Weltwerweight Championship)
Robert Guerrero vs. Vicente Escobedo (Lightweights)

< SATURDAY > November 6, 2010 (Showtime)
from: Las Vegas, Nevada
Juan Manuel Lopez vs 이클립스 color theme 다운로드. Rafael Marquez (WBO Featherweight Championship)
Glen Johnson vs. Allan Green (Super Six / Super Middleweights)

< SATURDAY > November 6, 2010
from: Merida, Mexico
Omar Nino vs. Gilberto Keb Baas (WBC Junior Flyweight Championship)

< MONDAY > November 8, 2010 (ESPN2)
from: Jacksonville, North Carolina
Rico Ramos vs 젠7 바둑 다운로드. Heriberto Ruiz (Junior Featherweights)
Shawn Estrada vs. Tony Hirsch (Super Middleweights)

< SATURDAY > November 13, 2010 (HBO / PPV )
from: Arlington, Texas
Manny Pacquiao vs. Antonio Margarito (WBC Junior Middleweight Championship)
Guillermo Rigondeaux vs. Ricardo Cordoba (WBA “interim” Junior Featherweight Championship)
Kelly Pavlik vs 다운로드. Brian Vera (Super Middleweights)
Brandon Rios vs. TBA (Junior Welterweights)

< SATURDAY > November 13, 2010
from: Manchester, United Kingdom
David Haye vs. Audley Harrison (WBA Heavyweight Championship)

< WEDNESDAY > November 17, 2010
from: Perth, Australia
Danny Green vs 다운로드. b.J. Flores (Cruiserweights)

< SATURDAY > November 20, 2010 (HBO)
from: Atlantic City, New Jersey
Sergio Martinez vs. Paul Williams (WBC Middleweight Championship)

< SATURDAY > November 20, 2010
from: Thackerville, Oklahoma
Raul Martinez vs. Rodrigo Guerrero (IBF Junior Bantamweight Eliminator)

< SATURDAY > November 20, 2010
from: Dresden, Germany
Robert Stieglitz vs. Enrique Ornales (WBO Super Middleweight Championship)

< FRIDAY > November 26, 2010
from: Nagoya, Japan
Juan Carlos Burgos vs. Hozumi Hasegawa (WBC Featherweight Championship)
Vitali Tajbert vs. Takahiro Ao vs. (WBC Junior Lightweight Championship)

< SATURDAY > November 27, 2010 (HBO)
from: Las Vegas, Nevada
Juan Manuel Marquez vs. Michael Katsidis (WBC Featherweight Championship)
Andre Berto vs. Freddy Hernandez (WBC Welterweight Championship)
Celestino Caballero vs. Jason Litzau (Junior Lightweights)
Nate Campbell vs. Walter Estrada (Junior Welterweights)

< SATURDAY > November 27, 2010 (Showtime)
from: Helsinki, Finland
Carl Froch vs. Arthur Abraham (Super Six / WBC Super Middleweight Championship)

< SATURDAY > November 27, 2010 (Showtime)
from: Oakland, California
Andre Ward vs. Sakio Bika (WBA Super Middleweight Championship)

< SATURDAY > November 27, 2010
from: East London, United Kingdom
Nkosinathi Joyi vs. Katsunari Takayama (IBF Strawweight Championship)

< SATURDAY > November 27, 2010 (Fox Deportes)
from: Tijuana, Baja California, Mexico
Giovani Segura vs. Denver Cuello (WBA Junior Flyweight Championship)

Leave a Reply

Your email address will not be published.