Be sure to stay posted to dmboxing.com every month for your complete boxing schedule
FRIDAY – October 1, 2010 (SHOWTIME)
from: Santa Ynez, California
Tim Coleman vs 다운로드. Patrick Lopez (Junior Welterweights)
Archie Ray Marquez vs. Juan Santiago (Lightweights)
FRIDAY – October 1, 2010 (Telefutura)
from: Corrientes, Argentina
Jorge Barrios vs 코난 영화 다운로드. Humberto Martinez (Lightweights)
Hector Saldivia vs. Weison Alves de Oliveira (Welterweights)
SATURDAY – October 2, 2010
from: Panama City, Panama
Luis Concepcion vs 다운로드. Denkaosan Kaowichit (WBA “interim” Flyweight Championship)
Guillermo Jones vs. Valery Brudov (WBA Cruiserweight Championship)
SATURDAY – October 2, 2010
from: Guadalajara, Mexico
Juan Jose Montes vs 다운로드. Sylvester Lopez (WBC Junior Bantamweight Championship)
THURSDAY – October 7, 2010
from: Pensacola, Florida
Roy Jones, Jr vs 에버노트 맥용 다운로드. Danny Santiago (Cruiserweights)
Ismayl Sillakh vs. Daniel Sackey (Light Heavyweights)
Derrick Gainer vs. Walter Estrada (Lightweights)
James McGirt, Jr vs 다운로드. George Armenta (Super Middleweights)
Fres Oquendo vs. Gabe Brown (Heavyweights)
FRIDAY – October 8, 2010
from: Muang, Srisaket, Thailand
Pongsaklek Wonjongkam vs. Suriyan Por Chockchai (WBC Flyweight Championship)
FRIDAY – October 8, 2010 (Telefutura)
from: Philadelphia, Pennsyvania
Danny Garcia vs. Mike Arnaoutis (Junior Welterweights)
Anthony Flores vs. TBA (Junior Lightweights)
SATURDAY – October 9, 2010
from: Aguascalientes, Mexico
Hugo Cazares vs. Alberto Rossel (WBA Junior Bantamweight Championship)
FRIDAY – October 15, 2010
from: Montreal, Canada
Lucian Bute vs. Jesse Brinkley (IBF Super Middleweight Championship)
Adrain Diaconu vs. Omar Sheika (Light Heavyweights)
FRIDAY – October 15, 2010 (SHOWTIME)
from: Miami, Oklahoma
Antonio Tarver vs. Nagy Aguilera (Heavyweights)
Shawn Porter vs. TBA (Welterweights)
Kendall Holt vs. TBA (Welterweights)
SATURDAY – October 16, 2010
from: Hamburg, Germany
Vitali Klitschko vs. Shannon Briggs (WBC Heavyweight Championship)
SATURDAY – October 16, 2010
from: Kissimmee, Florida
Wilfredo Vazquez vs. Ivan Hernandez (WBO Junior Featherweight Championship)
SATURDAY – October 23, 2010
from: San Martin Texmelucan, Mexico
Sammy Gutierrez vs. Luis Carrillo (WBA “interim” Strawweight Championship)
SUNDAY – October 24, 2010
from: Tokyo, Japan
Toshiaki Nishioka vs. Rendall Munroe (WBC Junior Featherweight Championship)
Juan Carlos Reveco vs. Roman Gonzalez (WBA Junior Flyweight Championship)
Jorge Linares vs. Jesus Chavez (Lightweights)
SATURDAY -October 30, 2010 (Fox Espanol)
from: Cartagena, Colombia
Fernando Montiel vs. TBA (WBC / WBO Bantamweight Championship)
SUNDAY, October 31, 2010
from: Sydney, Australia
Roman Karmazin vs. Daniel Geale (Middleweights)